MADEM EVDEYİZ (YENİDEN) - İyi Dilek

MADEM EVDEYİZ (YENİDEN)

Herkese Merhaba,

Yine eve kapandığımız günler başladı. Şu Covid 19 bitmek bilmeyen bir gerilim filmi gibi gelmiyor mu sizlere de? Madem evdeyiz, gelin bugün biraz fazlaca uzayan bu kapanma sürecini nasıl lehimize çevirebiliriz konusu üzerine düşünelim. Siz de yorumlara eklemek istediklerinizi yazarsanız mutlu olurum.

Madem Evdeyiz Spor Yapalım

Öncelikle imkanınız varsa yasağın olmadığı saatlerde gerekli tedbirleri alıp, temiz havada yürümenizi öneririm. Ancak ne olursa olsun, evde gecireceğimiz saatlerin daha fazla olacağı da aşikar. Peki neler yapabiliriz?

Kendi geliştirmiş olduğum Fit Ofis Kart egzersizleriyle, evinizeki mevcut ekipmanla ve beden ağırlığınızla tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. Fit Ofis Kart egzersizleri, beraberinde temiz beslenme ile düzenli yapıldığında vücudunuzda sıkışlaşma sağlayacaktır. Fit Ofis Kartları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Onun dışında Youtube’dan Leslie yazarak evde yürüyüş egzersizi yapabilirsiniz, online pilates dersi alabilirsiniz veya yine youtube üzerinden farklı egzersizler yapabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa eliptil bisiklet ya da yürüyüş bandı da evde spor yapmanıza yardımcı olacak ekipmanlardır.

Madem Evdeyiz Sağlıklı Beslenelim

Pandeminin başlangıcına göre artık çok daha deneyimli olduğumuzu düşünüyorum. Yeterince evde ekmekler, hamur işleri de yapıldıysa artık yaz da kapıdayken daha fazla yiyip, gereksiz kilo almayalım derim. O nedenle ne yapıyoruz? Temiz besleniyoruz. Instagram sayfamda birçok beslenme önerisi paylaşıyorum. Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Madem Evdeyiz Kitap Okuyalım

Saatlerce Netflix izleyenler burada mı? İtiraf edeyim bazen haftasonları ben de çok kaptırıyorum. Ancak evde olduğumuz bu dönem, yeniden okuma alışkanlığı kazanmak için de ideal değil mi sizce de? Ajandanızda kitap okumaya belirli bir zaman ayırmanızı öneririm. Senelerce deneyimlediğim birşey var, uyumadan önce yani en yorgun olduğum zaman kitap okumaya çalışırsam hiç verim alamıyorum daha doğrusu uyuyakalıyorum. Bu nedenle ben kitap saatimi sabah yürüyüşümün ardına aldım. Size de öneririm. Online kitap kulüplerine dahil olarak yeni bir çevre de edinebilirsiniz bu arada.

Madem Evdeyiz Öğrenelim

Kendinize yeni bir ilgi alanı hatta yeni bir meslek dahi edinebileceğiniz bir dönem bu aslında. Hangi konunun daha çok merakınızı cezbettiğini keşfedin ve online kurslara yazılın. Evde olduğunuz bu dönemi yeni bir dil öğrenmek, el becerisi geliştirmek ya da  yeni bir meslek edinmek için kullanabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü birçoğu ücretsiz ya da cuzi fiyatlarla eğitimler düzenliyor, Udemy’de binlerce eğitim var. Youtube’da onbinlerce ücretsiz içerik var.

Madem Evdeyiz Hayal Kuralım

Vizyon panonuz var mı? Yoksa yapmak için harika bir zaman. Nerede olmak, neler yemek, neler giymek istersiniz? Şöyle bakınca içinizin açıldığı bir görsel pano hazırlayın kendinize. Bir süre sonra gerçekliğiniz olmaları için büyük bir adım atmış olacaksınız.

Unutmayın bugünler geçecek. Eninde sonunda bu günleri “ ne zamanlardı” diye anacağız. Ancak bu dönemi pek birşey yapmadan sadece söylenerek geçirmek var, bir de “iyi ki bunu yapmışım” demek var. Siz ikincisini söyleyen gruptan olun dilerim,

Sağlıklı ve mutlu kalın,

İyiDilek

Düşüncelerinizi Paylaşın

× WhatsApp