Hakkımda - İyi Dilek
iyidilek_profil

Dilek Çalışır

Merhaba ismim Dilek Çalışır, kendi hayatını dönüştürmeyi başarmış bir Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçuyum. Hayata bakış açınızı değiştirmek, sağlıklı beslenmek, fit bedene kavuşmak ilginizi çekiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Size destek olmak için buradayım.

Bundan birkaç sene öncesine kadar hayata dair umutlarını yitirmiş, ışığını kaybetmiş ve obezite eşliğinde birçok sağlık sorunu yaşayan biriydim.

Dönüşüm hikayem, 15 yıllık evliliğimi bitirdikten sonra, bir sabah tartıya çıkıp 101 kg olduğumu görünce başladı. Kendime bir hedef koydum. “Bu ışığını kaybeden Dilek’ten, ışıldayan Dilek’e döneceğim” dedim. Bunun için bir plan yapmalıydım. Hayatım boyunca uyguladığım kilo verme yöntemleri, şok diyetler, yazıldığım spor salonları geçici süre çözüm olabilmişti bana. Bu defa kalıcı olmalıydı yapacağım şey ve bir program ile tanıştım.

Online takipli bir fit bedene kavuşma programıydı bu. Bir Sağlıklı Yaşam Koçu yönetiyordu programı. Bu koç ile 4 ay çalıştım, sonrasında kendim devam ettim. Temiz beslenmeyi, egzersizi ve yürüyüşü yerleştirdim hayatıma. Toplamda 10 ay gibi bir sürede 44 kg verdim.

Küllerimden yeniden doğmuştum. Kaybettiğim o ışığı geri kazanmıştım. Işığımı kazanmak, koyduğum hedefe ulaşmış olmak beni daha da güçlendirdi, yeni hedefler soktu hayatıma. Bu konu ruhuma öyle bir işledi ki; Sağlıklı Yaşam Koçluğu yapmaya karar verdim. 22 senedir hizmet verdiğim reklam sektörüne veda edip, “İYİDİLEK” ismini verdiğim kendi şirketimi kurdum. İYİ gelmek, İYİ hissetmek ve hissettirmek benim hayat amacımdı.

Önce HİS (Herkes İçin Sağlık) Federasyonu’nun Wellness Antrenörlük Eğitimi’ni tamamladım. Bu belge bana kişilere egzersiz yaptırma, temiz beslenmeye yönlendirme, harekete geçirme hakkını verdi. Ardından, ICF (International Coach Federation) onaylı Koçluk, Eğitimcinin Eğitimi, NLP, NLP Master Eğitimlerini, Spor Endüstrisi Kurumu Sporcu Beslenmesi Eğitimi’ni, Personal Trainer Eğitimini tamamladım. Aralık 2019 itibariyle de Türkiye’de ilk mezunlarını veren Fonksiyonel Sağlık Koçu Eğitimi’ni tamamladım.

İdeal bedenime kavuşma yolculuğumdaki deneyimler ve aldığım eğitimler sonucunda Online Takipli Sağlıklı Yaşam Koçluğu yapmaya başladım. Bu hizmeti verirken, yaşadığım beden imajı tecrübesi ve aldığım tüm eğitim tekniklerini harmanlayarak bir program tasarladım. Bu program eşliğinde danışanlarıma fit bedenlerine kavuşmaları konusunda hizmet veriyorum.

Bu dönüşüm yolculuğunun bana kattığı bilgi ve birikim ile kişilere bireysel koçluk, online workshop çalışmaları, eliminasyon beslenmesi danışmanlığı, şirketlere Sağlıklı Yaşam Seminerleri vermeye devam ediyorum.

Kendi markam olan, ofis çalışanları için tasarladığım FİT OFİS KART projem ile günde bir kahve molasında kişileri egzersiz yapmaya teşvik ediyorum.
Hayat amacım, ulaşabildiğim tüm hayatları motivasyon eşliğinde harekete geçirmek!

× WhatsApp