Fit Ofis Kart - İyi Dilek

Fit Ofis Kart fikri ofis çalışanının hareketsizliğinden yola çıkılarak tasarlanmıştır.

Pek çoğumuz, ofis hayatı ve günlük yoğun tempo içinde egzersize vakit bulamıyoruz. Hareket etmek, vücudumuz için iyi bir şeyler yapmak istiyoruz ama bütün gün bilgisayar başında, hareketsiz ve stresli yaşam, hem ruhumuzu hem de postürümüzü (duruşumuzu) bozdu ve bozmaya devam ediyor.

Günlük yaşam akışında çalışanların saatleri ofislerde, geri kalan zamanları ise yollarda geçmekte, çoğu kişinin spor salonuna gitmeye vakti kalmamaktadır. Spor yapmak isteyip, bir türlü yapamayan kişiler için Fit Ofis Egzersiz Kartları harika bir çözüm olmaktadır. Bu kartlar, ofis ortamında 15 dakikalık bir zaman diliminde egzersiz yapmayı sağlamakta, ofisteki egzersiz sınırlarını genişletmektedir. Ofiste yapılacak 15-20 dakikalık egzersizler, çalışanların vücut kan akışını harekete geçirip, enerji seviyelerini yükseltmektedir. Bu egzersizler düzenli yapıldığında kol ve bacaklarda belirgin bir toparlanma ve sıkılaşma sağlanmaktadır.

Fit Ofis Egzersiz Kartları modern hayatın getirdiği hareketsizlik, saatlerce masa başında yaşamanın getirdiği enerji düşüşü için bir çıkış noktasıdır. Ruh ve beden dengesi eşitlendiğinde enerji seviyesi hemen yükselir. Bu da kişiyi pozitif alanda tutarak, yaşam kalitesini artırır.

Fit Ofis Egzersiz Kartları ile hareketli ofisler yaratmak, spor ekipmanlarına bağlı olmadan egzersiz yapmanın mümkün olduğunu göstermek amaçlanmaktadır. Hareket eden kişiler stresten uzaklaşır, enerjik hisseder, kendiyle barışıp, gurur duyar.

Ofiste yapılan egzersizler, kısa bir süre sonra alışkanlık haline gelip, kişilerin hayatlarına kalıcı olarak yerleşir. Fit Ofis Egzersiz Kartları, günde bir kahve molası ile tüm çalışanların hayatlarına dokunmak, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak, çalışanları harekete geçirmek misyonunu üstlenmiştir.

Kartlar günde toplam 10 egzersiz ve 4 haftalık programdan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Her haftanın egzersiz programı, o haftanın 5 günü için uygulanmaktadır. 4 hafta bittikten sonra başa dönülüp, hareketler tekrar yapılmaya devam edilmelidir. Kartların içinde ofis egzersizlerine neden ihtiyaç duyulduğu, hareketsizliğin, masa başı çalışanı olmanın vücuda nasıl zarar verdiği ile ilgili bilgiler de bulunmaktadır. Ayrıca kişinin kendi vücut ölçüsünü almasını sağlayan bir kart da yer almaktadır. Kişi, bu egzersizlere başlamadan önce vücut ölçülerini alıp not etmekte, böylece egzersizleri düzenli yaptığında ayda bir ölçü alarak, aradaki farkı görmektedir.

× WhatsApp